A wszystko zaczęło się dawno temu !


O MASZKARONIE

Zapewne 2 słowa pozwolą nam się poznać i zrozumieć jak długa droga została przebyta przez nas zanim pojawiliśmy się w tym miejscu. Chyba to prawda, że każdy z nas ma geny odziedziczone po przodkach i pewnie zapach struganego drewna w warsztacie stolarskim dziadka i nauki ojca nie poszły w las. Potem spotkania na bieszczadzkich połoninach, gdzie prawie każdy z mieszkańców w zimowe wieczory strugał coś w lipowych klockach uruchomiły pasję. Pierwsze prace, które udało się sprzedać powstały już na początku lat 80-tych a ich odbiorcą była Cepelia. Od 1986 roku po otrzymaniu dyplomu mistrzowskiego prace zaczęły trafiać nie tylko pod polskie strzechy ale również i zagranicę. Potem praktyki odbyte w warsztatach niemieckich oraz francuskich uzupełniały wiedzę i rzemiosło. W ostatnich latach z pomocą przyszła technika. Park maszynowy wzbogacił się o maszynę cnc do precyzyjnego komputerowego frezowania a w komputerach powstają skomplikowane projekty.

Oczywiście żadna maszyna nie zastąpi pracy naszych rak. Dłuta i papier ścierny wciąż nam służą do poprawienia urody naszych wyrobów co opisujemy poniżej.

Nasza pracownia znajduje się pod Wrocławiem. To miasto, w którym tradycje rzemieślnicze tworzenia w drewnie pięknych rzeczy były w przeszłości duże i dziś możemy je podziwiać w całym mieście i to nie tylko w obiektach sakralnych. To tu poznaliśmy naszych mistrzów, którzy ciągle tworzą ciekawe prace.  To rzemiosło nie jest łatwe bo trzeba pokonać znaczny opór materii jakim jest drewno więc warsztatów rzeźbiarskich  ubywa. Zapewne kiedyś przedstawimy naszych kolegów po dłucie bo ich prace były dla nas inspiracją i są niepowtarzalne. Tyle wstępu i obiecujemy, że na naszej stronie pojawią się też treści opisujące nasze rzemiosło oraz porady dla początkujących rzeźbiarzy. Już dziś można do nas pisać i na pewno odpowiemy na każde pytanie.